Dlaczego warto stosować krem z filtrem do twarzy?

Glamour 30 lip , 2020 0 Comments Pielęgnacja ciała

Powszechnie się uważa, że kremy z filtrem powinny być używane jedynie na plaży podczas opalania. Jest to spory błąd, ponieważ przykładowo krem do twarzy z filtrem powinien być używany codziennie. Dlaczego jest to tak ważne i z jakiego powodu powinno się takie filtry powszechnie stosować?

Ochrona skóry twarzy

Nie trzeba wcale się opalać, aby doznać poparzenia słonecznego, czy też szkodliwego działania promieniowania UV. Ręce, tors, czy też brzuch, to miejsca zawsze osłonięte w mniejszym lub większym stopniu ubraniami. Twarz natomiast przez cały czas pozostaje w pełni wyeksponowana na promienie słońca, które jak wiadomo, są niezwykle szkodliwe dla skóry. Warto wspomnieć przykładowo o tym, że promienie UV powodują znacznie szybsze starzenie się skóry, czego jak wiadomo, każda z nas chce możliwie najefektywniej uniknąć.

Żeby tak się stało, koniecznie trzeba kupić krem z filtrem do twarzy. Dzięki zawartym z nim substancją skóra twarzy zostaje zabezpieczona i skutecznie osłonięta przed działaniem szkodliwego promieniowania.

Na co jeszcze pomagają kremy z filtrem do twarzy?

Wiele osób uważa, że promieniowanie szkodliwe dla skóry generowane jest jedynie przez słońce. Jest to błąd, ponieważ niebezpieczne niebieskie światło emitowane jest np. przez monitory komputerowe, a światło UV wydobywa się także z nowoczesnych żarówek. Powoduje to, że kremu z filtrem do twarzy powinno się używać codziennie, bez względu na to, jak często i jak długo przebywa się na powietrzu i na słońcu. Skóra twarz musi być chroniona przez cały dzień.

Written By Glamour