Dwie zasady, które warto znać wybierając korektor do twarzy

Glamour 17 sie , 2021 0 Comments Makijaż

Choć wybór korektorów do twarzy dostępnych w sprzedaży jest imponujący, znalezienie tego, który okaże się najbardziej odpowiedni często nie jest proste. Na szczęście, znajomość kilku zasad pomoże w odnalezieniu najlepszego rozwiązania. Pozwoli też raz na zawsze zapomnieć o problemach podczas poszukiwań.

Po pierwsze – forma odpowiednia do potrzeb.


Korektory do twarzy różnią się między sobą. Podczas gdy jedne są oferowane w sztyfcie i w kredce, inne są zamknięte w niewielkich pojemniczkach przypominających nieco te, w których znajdują się kremy do twarzy. Różnice nie są przypadkowe. Wybierając korektor do twarzy, warto zastanowić się nad tym, w jakim celu najczęściej planuje się jego używanie.

Kamuflaż do twarzy w sztyfcie posiada najlepsze właściwości kryjące, jest więc wysoko ceniony przez osoby mające problem z wypryskami i przebarwieniami. Jeśli jednak znacznie częstszym problemem przyszłej właścicielki korektora są cienie pod oczami, zastosowanie kamuflażu do twarzy w kredce przyniesie znacznie lepsze rezultaty.

Po drugie – odpowiedni kolor


W sprzedaży dostępne są zarówno korektory „cieliste”, jak i kolorowe. Najczęściej można usłyszeć o tym, że korektor do twarzy powinien być dobierany pod podkład, rozwiązania kolorowe sprawdzają się jednak wcale nie gorzej. W tym ostatnim przypadku należy pamiętać o zasadzie kolorów przeciwstawnych.

Zaczerwienienia znikają, gdy tuszuje się je zielenią, zasinieniom najlepiej przeciwstawia się żółć, a eliminacja szaro-brązowych plam może być zneutralizowana dzięki korektorowi do twarzy w kolorze różowym.

Korektory do twarzy dostępne na stronie https://drogeria.pl/korektory-i-kamuflaze

Written By Glamour