Uniwersalny i funkcjonalny płyn micelarny Bioderma

Glamour 02 lip , 2022 0 Comments Pielęgnacja ciała

Płyn micelarny to produkt, który chętnie wybierany jest przez kobiety pragnące skutecznie oczyścić powierzchnię swojej skóry. Produkt tego rodzaju zawiera w swoim składzie micele, które skutecznie usuwają z powierzchni skóry makijaż i nadmiar sebum. Godne polecenia produkty, w tym płyny micelarne Bioderma polecane są do codziennego oczyszczania każdego rodzaju cery, w tym skóry wrażliwej, atopowej i skłonnej do podrażnień.

W jaki sposób działa płyn micelarny Bioderma?

Bioderma płyn micelarny to produkt, który z powodzeniem może zastąpić kilka produktów służących do oczyszczania skóry twarzy. Usuwa on makijaż i nadmiar sebum oraz inne zanieczyszczenia, które gromadzą się na skórze w ciągu dnia. Zawarte w roztworze wodnym micele posiadają warstwę zewnętrzną, która wykazuje działanie hydrofilowe. Przyciąga ona wodę oraz odpycha tłuszcze. Wewnętrzna warstwa hydrofobowa odpycha wodę oraz wiąże się z tłuszczami. W efekcie możliwe jest skutecznie usuniecie nie tylko kolorowych kosmetyków, ale również pyłów zawieszonych w smogu, które mogą wnikać w skórę, powodować podrażnienia oraz przyspieszać zachodzące w niej procesy starzenia.    

Jakie korzyści związane są ze stosowaniem płynu micelarnego Bioderma?

bioderma płyn micelarny

Płyny micelarne Bioderma są delikatne dla skóry. Ich stosownie nie narusza warstwy hydrolipidowej oraz nie powoduje nadmiernego przesuszenia skóry. Płyn micelarny Bioderma może być zatem z powodzeniem stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą. W składzie płynów micelarnych Bioderma znaleźć można ekstrakty roślinne, które łagodzą podrażnienia oraz pielęgnują skórę twarzy.  

Kto może korzystać z dobroczynnego działania płynów micelarnych Bioderma?

Bioderma płyn micelarny to produkt, który dostępny jest w kilku wariantach. Może być on z powodzeniem stosowany przez osoby posiadające skórę alergiczną. Wykazuje on w tym wypadku łagodne działanie, które nie wpływa negatywnie na ochronną warstwę hydrolipidową skóry. Stosowanie płynów micelarnych Bioderma nie wymaga używania wody, która również może w niektórych wypadkach powodować podrażnienia skóry. Płyny micelarne Bioderma są wygodne i łatwe w stosowaniu. Mogą być wykorzystywane w przypadku cery naczynkowej, trądzikowej, łojotokowej czy atopowej.

Written By Glamour