Olejowanie włosów wysokoporowatych – sprawdzony sposób na piękne włosy

Glamour 23 paź , 2022 0 Comments Włosy

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych może okazać się dość sporym wyzwaniem – podczas codziennej pielęgnacji przesuszonych i matowych włosów warto pamiętać nie tylko o dogłębnym nawilżeniu, ale także i o skutecznej ochronie pasm.

oleje kosmetyczne na włosy

Olejowanie włosów wysokoporowatych – efekty

Włosy wysokoporowate wymagają stosowania odpowiednio dopasowanej pielęgnacji – jednym ze sprawdzonych sposobów na zachowanie nienagannego stanu włosów z mocno rozchyloną łuską okaże się ich regularne olejowanie. Oleje do włosów wysokoporowatych przywracają blask i sprężystość oraz chronią przed nadmierną łamliwością pasm.

Warto pamiętać o tym, że odpowiednio przeprowadzone olejowanie nie obciąża włosów i pomaga w zlikwidowaniu niepożądanego efektu puszenia. Oprócz tego dobrze dopasowany olejek do włosów wysokoporowatych pomaga we wzmocnieniu struktury pasm, chroniąc je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Jaki olej do włosów wysokoporowatych?

Wybór olejku do włosów wysokoporowatych może okazać się dość sporym wyzwaniem. Podczas poszukiwań idealnego kosmetyku warto pokusić się o przetestowanie wielu różnych opcji – sprawdzenie działania oleju na włosach to najlepszy sposób na znalezienie skutecznego kosmetyku. W przypadku włosów wysokoporowatych najlepiej sprawdzą się oleje o dużych cząsteczkach, zawierające spore ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Posiadaczki wysokoporowatych włosów skłonnych do puszenia powinny rozważyć między innymi zakup naturalnego oleju arganowego, który doskonale nawilży i wzmocni włosy na całej ich długości. Kolejną propozycją dla posiadaczek wysokoporowatych włosów okaże się olej ze słodkich migdałów, który nawilży pasma i ochroni je przed nadmierną utratą wilgoci. W przypadku włosów o mocno rozchylonych łuskach doskonale sprawdzi się także olej kukurydziany, który mocno zregeneruje oraz wygładzi nadwyrężone pasma.

Osoby, którym zależy na poprawie kondycji włosów powinny pamiętać nie tylko o wyborze odpowiedniego rodzaju oleju, ale także i o dopasowaniu skutecznej metody olejowania. W przypadku włosów wysokoporowatych doskonale sprawdzi się między innymi olejowanie na mokro oraz olejowanie na noc.

Written By Glamour