Idealny podkład – czym się kierować przy wyborze?

Większość pań zdaje sobie sprawę, że jednym z najważniejszych kosmetyków podczas wykonywania codziennego makijażu jest podkład. Musi być idealnie dobrany, aby  dobrze spełniać swoje zadanie. Jednak nie każda pani wie jak należy go dobrać.

Jak wybierać podkład

Loreal - odcieniePierwszym krokiem powinno być ustalenie jaką ma się skórę: tłustą, suchą, czy mieszaną. Od tego będzie zależeć, który na który podkład Loreal się zdecydować. Zawsze musi on być dobrany do rodzaju cery, ponieważ konsystencja podkładów bardzo się różni.

Niektóre podkłady mają za zadanie rozświetlić cerę, inne perfekcyjnie ukryć wszystkie niedoskonałości cery, jeszcze inne mają sprawić, że skóra będzie matowa. Dlatego też przed zakupem warto ustalić jaki efekt chce się osiągnąć.

Skóra dojrzała

Kobiety o skórze dojrzałej powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby podkład miał działanie przeciwzmarszczkowe.  Jego zadaniem jest przede wszystkim zamaskowanie i redukcja drobnych zmarszczek oraz odżywienie skóry. Wszystkie te wymagania spełnia na przykład podkład Loreal Revitalift.

Warto pamiętać o tym, że podkład jest kosmetykiem, który – jeśli został odpowiednio dobrany – powinien być niewidoczny. Dobrze zatem zdecydować się na kosmetyki Loreal, które spełnią oczekiwania.

Written By Glamour