Stylizacja paznokci w domu – jaki zestaw akcesoriów wybrać?

Glamour 15 kwi , 2021 0 Comments Manicure

Paznokcie hybrydowe wybijają się ostatnio na szczyty popularności. Kobiety masowo zaczęły kupować zestawy do hybryd, by w domowym zaciszu zamienić się w prawdziwą stylistkę paznokci. Zestawy do paznokci są łatwo dostępne w drogeriach, a stylizacja nie jest aż tak trudna. Nic dziwnego, że aż tyle kobiet próbuje swoich sił w tym temacie.

paznokcie hybrydowe - wady i zalety

Zestaw do paznokci hybrydowych

Stylizacja paznokci metodą hybrydową wymaga posiadania kilku niezbędnych produktów. Warto zacząć od samego początku i przede wszystkim zaopatrzyć się w akcesoria, które pozwolą zadbać o paznokcie. Przyda się dobry pilniczek, którym można nadać paznokciom kształt, oraz polerka, która wyrówna nierówności na płytce paznokcia. Przydadzą się też cążki lub frezarka do usuwania skórek. Na tak przygotowane paznokcie nałożyć można cleaner, czyli odtłuszczacz (tutaj warto mieć również waciki bezpyłowe). Dopiero po tych czynnościach przychodzi moment na malowanie. Przed nałożeniem koloru pamiętać trzeba o bazie pod lakier hybrydowy. Następnym krokiem jest nałożenie koloru, a na koniec specjalnego topu. Właśnie te produkty znajdują się w klasycznym zestawie do hybryd. Jest to: baza, top, lakier kolorowy, cleaner oraz waciki bezpyłowe.

Co będzie dodatkowo potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Klasyczny zestaw do hybryd nie musi zawierać lampy. Producenci często wymagają, by kupić ją osobno. Wybór lamp również jest spory, więc każda kobieta może wybrać taką, która idealnie wpasuje się w jej potrzeby. Ceny lamp są bardzo różne. Jest to uzależnione przede wszystkim od mocy lampy. Im mocniejsza lampa, tym krótszy czas utwardzania. Trzeba zastanowić się jednak, czy warto wydawać kilkaset złotych na lampę, która utwardza lakier hybrydowy w 5 sekund. Takie lampy przydają się w salonach kosmetycznych, lecz niekoniecznie w domu. Do amatorskiej stylizacji paznokci spokojnie wystarczy zakup niewielkiej lampy o mocy 36 lub 48W. W domu warto mieć również aceton, dzięki któremu w łatwy sposób można ściągnąć poprzednią stylizację paznokci.

Written By Glamour