Jak dobrze zadbać o ciało?

Glamour 30 kwi , 2021 0 Comments Pielęgnacja ciała

By ciało było piękne, a skóra odżywiona i jędrna, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, także takich jak dieta i ruch. Jeśli jednak chodzi o odżywienie skóry, co jest kwestią nie tylko wyglądu, ale też komfortu, zdecydowanie największe znaczenie ma pielęgnacja. Dobry balsam do ciała to podstawa, ale nie tylko o niego trzeba zadbać.

nawilżanie ciała

Ważne złuszczanie

Nawet kobiety, które stosują balsamy nawilżające do ciała sumiennie każdego dnia, mogą narzekać na to, że ich skóra jest źle odżywiona, szorstka i nie wygląda tak jak powinna i nie zawsze będzie to spowodowane kiepską jakością produktu. Z taką sytuacją można mieć do czynienia gdy zapomina się o niezwykle ważnym zabiegu, jakim jest złuszczanie skóry. Potrzebuje tego skóra każdego rodzaju, bez względu na to, czy wysusza się, czy jest normalna, a może na dekolcie i plecach występują objawy trądziku. Najlepiej przy tym jest wykonywać peeling regularnie, nawet co 2-3 dni, choć tak naprawdę mało która kobieta ma na to czas i ochotę. Niemniej jednak złuszczanie nie może być zbyt rzadkie. Martwe komórki skóry odkładają się na jej powierzchni każdego dnia, odbierając jej gładkość, piękny wygląd, a także utrudniając przenikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. To sprawia, że nawet najlepszy balsam nawilżający nie może zdziałać wiele.

Najlepiej przy tym jest sięgnąć po peeling, który od razu nawilży skórę. Takie działanie mają przede wszystkim preparaty naturalne, w przypadku których złuszczające drobinki zatopione są w oleju. Chemiczne preparaty zaś zazwyczaj wysuszają skórę, przez co jest ona po zabiegu nieprzyjemnie ściągnięta, a nawet mogą podrażniać.

Kluczowe nawilżanie

Skóra każdego dnia narażona jest na wysuszanie przez różnego rodzaju czynniki, jak choćby woda, zwłaszcza twarda, dlatego dobry preparat nawilżający trzeba na nią nakładać każdego dnia. Mogą to być bardzo różne produkty, wybór balsamu do ciała to tylko jedna z możliwości. Na rynku można też znaleźć ogromny wybór kremów do ciała, olejków, maseł, emulsji i podobnych produktów, czasem różniących się od siebie tylko nazwą.

Written By Glamour