Farba L’Oreal do włosów – sposób na domową koloryzację

Glamour 02 kwi , 2023 0 Comments Makijaż

Samodzielne farbowanie włosów w domu ma coraz więcej zwolenniczek. Ma to związek z dużo niższą ceną takiej koloryzacji niż w przypadku farbowania w salonie. Dodatkowo, farby drogeryjne pozwalają na osiągnięcie coraz lepszych efektów, a cały zabieg jest prosty i nie zajmuje wiele czasu. Warto jednak poświęcić nieco czasu na odpowiedni wybór farby, a następnie dokładnie zapoznać się z instrukcją.

Jak uzyskać zamierzony efekt koloryzacji farbą do włosów L’Oreal?

Farby do włosów L’Oreal należą do najczęściej wybieranych przez kobiety, pragnące skutecznie zmienić kolor włosów w warunkach domowych. Wystepujące w różnych odmianach i rodzajach produkty do koloryzacji są doceniane ze względu na szeroką gamę kolorystyczną oraz dobre krycie, również w przypadku włosów siwych.

Popularna farba do włosów L’Oreal jest produktem drogeryjnym przeznaczonym do samodzielnego użycia. Farbowanie jest proste, należy jednak przestrzegać zaleceń podanych na opakowaniu. W większości przypadków, kartonik zawiera krem koloryzujący, emulsję aktywującą a także rękawiczki jednorazowe oraz specjalną odżywkę do użycia po farbowaniu. Przed samym zabiegiem konieczne jest przygotowanie mieszanki koloryzującej, poprzez wymieszanie zawartości obu tubek. Trzeba pamiętać, aby nie używać do tego celu żadnych przedmiotów metalowych, ponieważ mogą one ulegać utlenieniu i zmieniać właściwości samej farby.

farba do włosów loreal

Jakie właściwości ochronne powinna mieć dobra farba do koloryzacji?

Farba L’Oreal do włosów skuteczność swoją zawdzięcza połączeniu opatentowanych składników koloryzujących z amoniakiem i wodą utlenioną. Substancje te zapewniają trwałość koloru i efektywność farbowania, mogą jednak osłabiać włókna włosowe. Z tego względu dobrej jakości preparaty do koloryzacji powinny zawierać w swoim składzie również substancje ochronne i działające osłonowo. W przypadku produktów marki L’Oreal, są to pochodne witaminy E, która wzmacnia i nawilża włosy, przywracając im zdrowy blask. Zastosowanie filtrów UV gwarantuje natomiast trwałość efektu koloryzacji bez blaknięcia na słońcu, nawet w miesiącach letnich.

Written By Glamour