Jaka szczotka do włosów łamliwych?

czesanie włosówWiele pań narzeka na kondycję swoich włosów. Oprócz stosowania odpowiednich suplementów i łagodnych szamponów wzmacniających warto także przyjrzeć się używanej do tej pory szczotce do rozczesywania.

Szczotka do włosów powinna być odpowiednio wykonana, w taki sposób, by łagodnie rozplątywała kosmyki, nie raniąc przy tym skóry głowy. Z tego powodu lepsza jest szczotka wykonana ze sztucznego tworzywa niż ta, która posiada metalowe elementy. Wygodna może okazać się na przykład szczotka marki Tangle Teezer, która jest dobrze wyprofilowana, a użyty materiał sprawia, że łatwo jest ją wyczyścić.

By odczuć, że czesanie szczotką Tangle Teezer rzeczywiście jest bardziej komfortowe, należy pamiętać, iż należy zastosować odpowiednią technikę czesania. Na początku rozczesaniu powinna ulegać tylko pierwsza warstwa włosów. W przeciwnym razie można wcale nie zauważyć różnicy między tym produktem, a innymi, zwykłymi. Szczotki Tangle Teezer konserwuje się dokładnie tak samo, jak inne tego typu produkty wykonane z tworzywa sztucznego – konieczne jest umycie ich od czasu do czasu szamponem, by zmyć tłuszcz.

Szczotkę Tangle Teezer można obecnie kupić praktycznie wszędzie, dlatego wybór odpowiedniej wielkości i koloru nie jest trudny.

Written By Glamour