Jakie kosmetyki będą odpowiednie dla delikatnej skóry dzieci?

Glamour 06 sty , 2022 0 Comments Dzieci

Narodziny dziecka to szczególny okres w życiu każdej mamy. Już dużo wcześniej zaczyna się kompletowanie całej wyprawki, w której nie może zabraknąć produktów pielęgnacyjnych. Jak mądrze wybrać odpowiednie kosmetyki dla dzieci? O tym w dalszej części.

Podstawowa zasada – bezpieczeństwo i łagodność środków pielęgnujących

Jak twierdzą dermatolodzy, skóra maluszka jest niesamowicie delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju otarcia, alergiczne stany zapalne, odparzenia i bakteryjne infekcje spowodowane drobnoustrojami. Niewłaściwa pielęgnacja może wywołać szereg niepożądanych objawów. Kosmetyki dla noworodka powinny być łagodne i delikatne. Ich podstawową funkcją jest zabezpieczenie warstwy hydrolipidowej  naskórka i stworzenie bariery przed negatywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Zestawy kosmetyków dla dzieci powinny posiadać oznaczenia świadczące o ich bezpieczeństwie i jakości. Należą do nich atesty:

– Instytutu Matki i Dziecka

– Centrum Zdrowia Dziecka

– Państwowego Zakładu Higieny

Jeśli chodzi o prestiżowe certyfikaty, którymi mianowane są naturalne i bezpieczne produkty pielęgnacyjne, to należą do nich między innymi:

– Ecocert

– Cosmebio

– BDIH

– Vegan

kosmetyki dla noworodka

Jakie kosmetyki wybrać?

Dermatolodzy i alergolodzy ostrzegają przed produktami zawierającymi drażniące substancje chemiczne, które mogą wywołać atopowe zapalenie skóry, egzemy i inne. Nie wolno też przesadzać z ilością kosmetyków. To, co tak na prawdę potrzeba, aby prawidłowo pielęgnować delikatną skórę dziecka to:

– łagodny płyn do mycia

– natłuszczający balsam lub oliwka

– krem zabezpieczający przed odparzeniami pieluszkowymi

– krem ochronny do twarzy

Pomimo tego, że niektóre firmy sygnują swoje produkty jako kosmetyki przeznaczone dla dzieci, nie zawsze jest to prawdą. Dlatego należy czytać składy artykułów przeznaczonych do pielęgnacji. To, czego należy bezwzględnie unikać to:

– oleje mineralne

– parabeny

– konserwanty

– glikole

– detergenty

– silikony

– stabilizatory

Skóra noworodków i małych dzieci wymaga szczególnej pielęgnacji. Tylko od nas zależy, jakie produkty wybierzemy. Nie zawsze warto sugerować się reklamą i obietnicami producentów. Powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem jeśli chodzi o dobór odpowiednich kosmetyków. Kosmetyki dla noworodka dobrej jakości dostępne są w ofercie drogerii Cocolita.

Written By Glamour