Jak wybrać idealny olej do olejowania włosów?

Glamour 06 lut , 2022 0 Comments Włosy

Każde włosy są inne i każde mogą polubić się z zupełnie innym olejem, a na pewno nie należy używać na nich czegoś, co nie działa na nie zbyt dobrze. Jeżeli więc po zastosowaniu zwykłej oliwy z oliwek pasma szybko się przetłuszczają albo są wręcz kleiste i ciągle mokre, po prostu należy przetestować na nich jakiś inny olej do włosów, dopasowany przede wszystkim do typu porowatości tych włosów (i zarazem poziomu ich zniszczenia).

zdrowe i błyszczące włosy

Olej kokosowy – dla kogo?

Jednym z popularniejszych olejów typowo pielęgnacyjnych jest olej kokosowy. To znakomity wynalazek o rewelacyjnych właściwościach, który powinien przypaść do gustu paniom lubującym się w naturalnej pielęgnacji ciała i włosów (można go też stosować bezpośrednio na skórze). Olej kokosowy znakomicie nawilża pasma, dogłębnie je odżywia i pomaga w zregenerowaniu zniszczonych oraz rozdwojonych końcówek. Niestety – mało które włosy rzeczywiście się z nim lubią. Zazwyczaj działa on dobrze wyłącznie na pasmach o niskim poziomie porowatości, które na ogół są zdrowe i raczej nie sprawiają żadnych większych problemów.

Olej jojoba – dla kogo?

Druga propozycja to olej jojoba. On też podobnie jak kokosowy olej do olejowania włosów działa nawilżająco, a ponadto potrafi zadbać o to, by pasma stały się przyjemniejsze w dotyku. Zapewnia im wyraźną miękkość. Jest polecany włosom średnioporowatym oraz wysokoporowatym, czyli nawet tym mocniej zniszczonym bądź obciążonym stylizacją. Olej jojoba może nawet pomóc w pozbyciu się łupieżu, więc jeśli tylko ma się z nim problemy, warto go wypróbować i smarować nim nie tylko włosy, ale też i samą skórę głowy (nie zapominając o tym, by potem dokładnie go spłukać).

Inne oleje do włosów

A co z pozostałymi olejami do olejowania włosów? One też oczywiście mają swoje właściwości pielęgnacyjne. Olejowanie włosów olejem makadamia jest przykładowo dedykowane pasmom farbowanym, gdyż ten olej pozwala utrzymać głęboki kolor pasm na dłużej – przede wszystkim przedłuża trwałość farbowania. Warty wypróbowania jest także najzwyklejszy w świecie olej rzepakowy. On akurat potrafi sprawdzić się na każdym typie włosów.

Written By Glamour