Olejek arganowy do włosów i twarzy jako uniwersalne złoto w kosmetyce

Glamour 07 sty , 2023 0 Comments Pielęgnacja ciała

Olej arganowy jest ceniony za swoją wielofunkcyjność. Uważany jest za jeden z najbardziej uniwersalnych olejów do pielęgnacji skóry i włosów. Pochodzi z drzew arganowych, które rosną w Maroku i jest ręcznie tłoczony z orzechów drzewa arganowego. Może być stosowany na twarz, całe ciało, włosy i paznokcie. Zachwycają się nim zarówno nastolatki, kobiety ciężarne, jak i kobiety w podeszłym wieku.

Właściwości oleju arganowego

O właściwościach tego uniwersalnego antidotum na wszelkie problemy pisano już od pradawnych czasów. Doskonale sprawdza się do nawilżania i odżywiania skóry, włosów i paznokci. Jest stosowany jako składnik w różnych kosmetykach do ciała, takich jak balsamy po kąpieli czy żele pod prysznic mające zapobiec rozstępom. Dzięki właściwościom odżywczym wiele osób stosuje olejek arganowy do włosów z https://www.cocolita.pl/olej-arganowy. Jest emolientem, który pomaga utrzymać nawilżenie i wzmocnić włosy, a także zwiększa ich elastyczność i połysk. Może być używany do olejowania, jako maseczka lub jako odżywka do włosów. Oprócz tego pozytywne rezultaty przynosi zastosowany olejek arganowy do twarzy. Może być używany jako krem, który pomaga nawilżyć i odżywić skórę, a także zmniejsza widoczność zmarszczek.

olejek arganowy do włosów w saszetce

Czy olej arganowy może być używany przez alergików?

Zawsze istnieje możliwość reakcji alergicznej na jakikolwiek składnik, nawet naturalny, więc ważne jest przeprowadzenie testu skórnego przed pierwszym użyciem, na niewielkim obszarze skóry, np. na dłoni, by sprawdzić, czy nie pojawią się reakcje uczuleniowe (szczególnie wśród osób uczulonych na różne orzechy). Jednak olej arganowy jest naturalnym produktem uważanym za bezpieczny dla większości osób, w tym alergików. Jego skład to wyłącznie olej tłoczony na zimno z orzechów drzewa arganowego, co sprawia, że jest on wolny od składników chemicznych i konserwantów, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Nie bez powodu jest uważany za uniwersalny kosmetyk, który pomaga zarówno na ciało, włosy, jak i paznokcie. Reakcje alergiczne, chociaż mogą się pojawić – są sytuacją rzadko spotykaną.

Written By Glamour