Stylizujesz paznokcie? Cleaner do paznokci to twój niezbędnik!

Glamour 21 lis , 2022 0 Comments Manicure

Stylizacja paznokci to zabieg, któremu poddaje się niemal każda dorosła kobieta. Zazwyczaj najbardziej interesujący i wyczekiwany jest efekt końcowy w postaci pięknych, dopracowanych paznokci, a pozostałe etapy dążące do ich uzyskania nie skupiają tyle uwagi, co jest błędem, bowiem mało kto wie, że na ostateczny rezultat wpływa odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia do owego zabiegu, a w późniejszych etapach także lakieru. Odpowiedzialny za to jest cleaner (zobacz na https://www.cocolita.pl/cleanery).

Co kryje się pod nazwą cleaner do paznokci i kiedy go używać?

Hybryda, akryl czy żel. Wszystkie te metody stylizacji paznokci wymagają użycia cleanera.

Ten magiczny środek stosowany jest już na samym początku zabiegu, zaraz po tym jak paznokcie zostaną odpowiednio przygotowane poprzez spiłowanie płytki. Cleaner do paznokci wykorzystywany jest do usunięcia wszelkich zanieczyszczeń z płytki paznokcia oraz odtłuszczenia. Pokrycie lakierem paznokci po wykonaniu tej procedury jest znacznie łatwiejsze, wolne od powstawania nieestetycznych grudek i wybrzuszeń, a sam manicure jest trwalszy.

stosowanie lakierów do paznokci wymaga użycia cleanera

Odtłuszczacz, bo tak zamiennie nazywany jest cleaner do paznokci ułatwia także przyleganie warstwy lakieru do ozdoby nakładanej na paznokieć podczas wykonywania zdobień, dzięki czemu nie niszczy dotychczasowej pracy i nie utrudnia dalszych działań.

Kolejnym momentem, gdy cleaner okazuje się przydatny jest końcowy etap, podczas którego przeciera się produktem pomalowaną płytkę paznokcia w celu usunięcia lepkiej warstwy i ostatecznego utrwalenia lakieru. Dodatkowo wpływa to na głębię koloru oraz poprawa jakość wykonanej stylizacji.

Cleanery do paznokci zazwyczaj posiadają zbliżony skład, który tworzą: alkohol izopropylowy, octany i środek zapachowy.

Co, jeśli nie użyję cleanera do paznokci?

Cóż, w takim wypadku brak cleanera sprawi że:

  • proces nakładania lakieru będzie utrudniony
  • możliwość tworzenia się pęcherzyków powietrza pod warstwą lakieru
  • zbieranie się lakieru w jednym miejscu i powstawanie zgrubień
  • trwałość manicure będzie skrócona
  • obniżenie jakości i estetyki stylizowanych paznokci
  • zmniejsza higieniczność wykonywanego zabiegu

Written By Glamour