Azjatyckie kosmetyki – czy są bezpieczne i warte zakupu?

Azjatyckie kosmetyki są w tym momencie coraz popularniejsze. Zakupić je można w Internecie, coraz częściej pojawiają się także na sklepowych półkach. Czy są skuteczne i bezpieczne?

azjatycki krem BBW krajach azjatyckich skóra powinna być idealnie gładka i czysta. Rytuał pielęgnacji cery jest niejednokrotnie przekazywany z pokolenia na pokolenie. Używa się podczas niego nawet kilkunastu produktów, nakładanych w określonej kolejności. Kosmetyki dostosowane są do potrze, pory roku itd.

Do niedawna najpopularniejsze były japońskie kosmetyki luksusowych marek Shiseido i Kanebo. Mają one ponad stuletnią historię i przez lata produkty tych firm funkcjonowały jako bardzo eleganckie. Japońscy twórcy dużą wagę przywiązują także do aplikacji oraz masażu twarzy. Na świecie znana jest również firma Menard Cosmetics działająca od roku 1959. Jej kosmetyki podbiły USA i Europę. Sekret tych produktów tkwi w składzie – grzybkach reishi, które odżywiają skórę nadając jej młody wygląd.

Popularność zyskują też koreańskie kosmetyki np. firmy Erborian. Są one lekkie, a ich mikronizowane konsystencje pozwalają na szybkie wchłanianie i uwalnianie aktywnych składników. Od niedawna są dostępne także i w Polsce. Warto zakupu azjatyckich kosmetyków dokonywać w sklepach, wówczas ich pochodzenie jest sprawdzone.

Written By Glamour