Pomadki do ust dla podkreślenia urody

Glamour 24 paź , 2016 0 Comments Makijaż pomadki, szminki

Pomadki do ust to jedne z najczęściej kupowanych kosmetyków do makijażu. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez podkreślenia ust, inne używają szminki jedynie okazjonalnie. Bez względu na to, z jaką częstotliwością szminka gości na ustach, powinna być precyzyjnie dopasowana do wielkości ust i odcienia skóry i oprawy twarzy.

szminka czerwonaSzminka do ust w jasnych kolorach daje efekt wizualnego powiększenia małych, wąskich ust. Podobne działanie mają szminki z połyskiem. Posiadaczkom niewielkich ust odradzane są natomiast szminki matowe i w ciemnych kolorach.

Kobiety o jasnej cerze powinny sięgać po szminki do ust w odcieniach różu, karmelu i pastelowego brązu. Cera oliwkowa świetnie komponuje się ze szminką czerwono- brązową lub jasnym brązem, natomiast cera ciemna- z kolorem śliwkowym i nasyconą czerwienią.

Aby szminka doskonale prezentowała się na ustach, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie ust. Szminka zaaplikowana na przesuszone usta podkreśli nieestetyczne zmiany i odejmie urody. Tendencję do podkreślania przesuszenia ust mają zwłaszcza trwałe szminki, o dużej zawartości pigmentów zaś małej- substancji pielęgnujących i odżywczych. Dla ust wysuszonych idealne są kremowe szminki o bogatej, odżywczej konsystencji.

Written By Glamour