Jak golić się maszynką do golenia bez podrażnień?

Glamour 25 sie , 2022 0 Comments Pielęgnacja ciała

Podrażnienia po goleniu są wyjątkowo nieprzyjemne. Walka z nimi to koszmar. Zdarza się nawet, że niektórzy panowie rezygnują z golenia wyłącznie z ich powodu. Na szczęście takich podrażnień można uniknąć. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Jak się golić bez podrażnień?

Odpowiednie przygotowanie

Żadna, nawet najlepsza maszynka nie będzie goliła bez podrażnień, jeśli przed jej użyciem skóra nie zostanie prawidłowo przygotowana. Dobrą praktyką jest wcześniejsze rozgrzanie skóry, które powoduje otworzenie się porów. Kiedyś na twarzy układano gorący ręcznik. Obecnie dzięki temu, że maszynki są dużo bardziej precyzyjne niż dawne brzytwy, można zrezygnować z tej czynności i zastąpić ją zwykłym umyciem twarzy ciepłą wodą. Następnie warto zadbać o odpowiednie zmiękczenie zarostu, żeby maszynka do golenia Philips Oneblade mogła później gładko się po nim przesunąć. Dobrym pomysłem może być użycie odpowiedniej pianki albo kremu, który należy spienić przy pomocy pędzla. Takie produkty dają maszynce odpowiedni poślizg i równocześnie sprawiają, że golone włosy są bardziej miękkie i łatwiej poddają się żyletce.

Ostra maszynka

By uniknąć podrażnień, kluczowe jest używanie ostrej maszynki. Może ona być jednorazowa, ale w żadnym wypadku nie może być stępiona przez zbyt długie użytkowanie. Osoby, które wolą trwalsze rozwiązania, powinny decydować się na golarki. Dobrze jest sięgać po produkty znanych i renomowanych marek takie jak golarka Philips Oneblade. To zwiększa szansę na to, że ostrze dłużej będzie ostre.

golarka

Higiena ostrza

Używając produktów takich jak maszynka Philips Oneblade albo innych maszynek, które używa się wiele razy, trzeba przede wszystkim dbać o higienę ostrza. Należy chować wyłącznie wyczyszczoną maszynkę. Najlepiej jest ostrożnie ją przepłukać tak, by usunąć z niej resztki kosmetyków i włosy. Na koniec powinno się ją wysuszyć, bo wilgotna może stanowić środowisko dobre dla rozwoju bakterii. Ich obecność z kolei będzie zwiększała ryzyko pojawienia się podrażnień na skórze.

Written By Glamour