Sposoby na łagodny demakijaż z Bandi

Glamour 03 wrz , 2022 0 Comments Pielęgnacja ciała

Demakijaż wcale nie musi oznaczać używania silnych środków. Wprawdzie wodoodporne kosmetyki dość trudno usunąć, ale decydując się na używanie odpowiednich produktów, można zmyć makijaż w taki sposób, by nie podrażnić skóry. Jak to zrobić? O jakich metodach warto wiedzieć?

Produkty na bazie olejków

Do demakijażu świetnie sprawdzają się kosmetyki, których receptura opiera się na bazie olejów. Mogą one skutecznie rozpuszczać kosmetyki przeznaczone do makijażu, w myśl zasady, że tłuste zmywa się tłustym. Olejki jednak najczęściej nie sprawdzają się w przypadku pielęgnacji cery tłustej oraz wrażliwej. Zapchane pory mogą wyglądać nieestetycznie i być przyczyną powstawania zaskórników. Z tego powodu warto sięgać po produkty takie jak masełko do demakijażu Bandi, które skutecznie rozpuszcza wodoodporne kosmetyki i zmywa je, ale równocześnie nie ma struktury klasycznego oleju. Bandi Anti Irritate nadaje się też do pielęgnacji cery wrażliwej, która jest skłonna do podrażnień i zaczerwienień. Łagodzące dodatki umożliwiają szybszą regenerację skóry, która mogła zostać uszkodzona przez substancje zawarte w kosmetykach do makijażu i utrwalaczach.

Sposoby na łagodny demakijaż z Bandi

Produkty o kremowej konsystencji

Do demakijażu można używać też produktów w kremowej formie. Zwykle są one dość ciężkie, ale równocześnie nie zawierają drażniących dodatków takich jak alkohole. Do takich produktów można zaliczyć masełko Bandi, które świetnie nadaje się do usuwania makijażu zabezpieczonego utrwalaczem. Masełko najprościej jest aplikować dłońmi bezpośrednio na skórę i delikatnie je wmasować. Później wystarczy jego nadmiar delikatnie spłukać letnią wodą albo zetrzeć zwilżonym ręcznikiem. W razie potrzeby niewielką ilość masełka można nałożyć na wacik kosmetyczny, a następnie przetrzeć nim skórę. Ta metoda też jest dość dobra w przypadku wszystkich typów cery, choć pocieranie materiałem może być przyczyną wystąpienia podrażnień. Z tego powodu trzeba być bardzo ostrożnym i dobrze zastanowić się nad tym, czy to najlepsze rozwiązanie.

Written By Glamour